Lou Lou Safran - nie tylko straszy !!! Świetnie śpiewa i wydała swój piąty singiel

 

 

 

 

foto Igor Drozdowski

 

 

Młoda polska piosenkarka i aktorka znana z amerykańskiego horroru “Annabelle: Narodziny Zła”, Lou Lou Safran, swoim piątym singlem ,My Aquarius’ (‚Wodnik’) rozpoczyna muzyczną Erę Wodnika, prezentując liryczny przedsmak swojego nadchodzącego albumu. Singiel dostępny od 14.02.24 na wszystkich platformach streamingowych.

  

 


 

 

,My Aquarius’ jest piątym singlem z debiutanckiej płyty młodej singer-songwriterki Lou Lou Safran, ‘How to Hang Out With Friends Like Nothing’s Wrong’, i kolejną odsłoną jej stylistycznej wszechstronności. „My Aquarius” od pierwszych nut uwodzi melodyjnością i kołysze muzyczną delikatnością, a słowa, które zdają się unosić na dźwiękach niczym puch, mają w sobie zdumiewającą siłę. „My Aquarius” to poetycka oda złożona u stóp ukochanej osoby. Tytułowy wodnik jest ideałem, mocarzem i ikoniczną gwiazdą rocka, ale nie zdaje sobie sprawy ze swojej potęgi. Piosenka jest muzycznym wyznaniem głębokiej miłości podszytej melancholią niespełnienia.


„My Aquarius’ powstał najszybciej ze wszystkich moich piosenek” mówi Lou Lou Safran. „On jakby tylko czekał na odpowiedni moment, żeby ze mnie wypłynąć i przejść z nienamacalności w byt akustycznych fal. Tym razem i melodia i słowa płynęły same, także grałam na gitarze i śpiewałam od pierwszego zarysu. Ten wodnik był po prostu urodzonym pływakiem” śmieje się Lou Lou. „Osoba, na ktorej oparta jest piosenka, jest mi najbliższa na świecie i zawsze rozumieliśmy się bez słów, więc może dlatego Aquarius urodził się z taką naturalnością. Gdyby tylko wszystkie piosenki tak same się pisały!” - wzdycha artystka.


Płyta ,How To Hang Out With Friends Like Nothing Is Wrong' obejmuje dziesięć piosenek nastoletniej artystki, od akustycznie śpiewanej poezji po energiczne rockowe hymny i w kolejnych singlowych odsłonach będzie ukazywać się przez najbliższe miesiące.


Latem zeszłego roku artystka zadebiutowała swoimi pierwszymi koncertami, który odbyły się w Poznaniu m. in. w klubie Mustang i na Ogrodzie Szeląg. A wczesną jesienią przejęła legendarną sceną klubu The Troubadour w Los Angeles grając swój pierwszy koncert w USA. Deski Trubadour rozsławiły takie gwiazdy jak The Doors, Elton John, Metallica, czy Fiona Apple, ale Lou Lou Safran nie dała się speszyć historią sali i zagrała z pewnością siebie i brawurą, która zaskoczyła i oczarowała nie tylko zgromadzoną publiczność, ale i amerykańskich krytyków muzycznych. Po tym występie Lou Lou rozpoczęła pracę na projektami we współpracy z kilkoma innymi artystami i producentami muzycznymi w Los Angeles i Seattle, a w październiku zobaczyliśmy ją na profilach mediów społecznościowych The Lumineers, z akustycznym wykonaniu ich przeboju ‚Cleopatra'.foto Igor Drozdowski
Lou Lou Safran jest córką polskiej matki i amerykańskiego ojca i dzieli swój czas pomiędzy Poznań a Los Angeles. Mówi, że mimo urodzenia się w Kalifornii i polsko-amerykańskiego pochodzenia, w sercu czuje się w stu procentach Polką, a wśród swoich największych inspiracji wymienia Wojciecha Młynarskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Jacka Różańskiego i Tomasza Lipę Lipnickiego. 

Na liście jej muzycznych fascynacji jest tez Jeff Buckley, Eddie Vedder, Bruce Springsteen, Alex Turner, Triggerfinger, Deftones i America, a więc mocno rockowe wibracje z całego świata, które mogą zaskakiwać u tak młodej twórczyni. Lou Lou zaczęła artystyczna karierę w wieku zaledwie jedenastu lat, kiedy zagrała jedną z głównych ról w międzynarodowym hicie z uniwersum Obecności, “Annabelle: Narodziny zła”, w którym wcieliła się w postać osieroconej dziewczynki szukającej schronienia w domu prześladowanym przez demoniczną lalkę Annabelle.
Komentarze

Nowsza Starsza