Zespół IMEO powraca nowym albumem. Dzisiaj premiera kolejnego singla !!!

 

 

 

 Ewelina Czempińska

 

 

 

 

okładka płyty "Czerwone buty"

 

 

 

IMEO - skład

Ewelina Czempińska - Wokal

Adam Ryczkowski - Gitara rytmiczna

Rafał Bieniek - Gitara solowa

Sławomir Kania - Gitara basowa

Dariusz Owczarzak - Perkusja












Rys historyczny kapeli IMEO


IMEO powstało w marcu 2016 roku. Początkowo w skład zespołu weszli Adam Ryczkowski (gitarzysta, autor tekstów i muzyki), Maciej Chodzeń (wokal) i Artur Langiewicz (bas). Dzięki Maćkowi szybko dokoptowani do zespołu zostali Darek Owczarzak (perkusja) oraz Kazimierz Werner (gitara solowa). W tym składzie IMEO w roku 2017 nagrało pierwszy album pt. „IMEO”. Chłopaki podeszli w tamtym czasie bardzo ambitnie, bo powstało wydawnictwo CD w nakładzie całych 500 sztuk. Powstał również teledysk do utworu "Przestrzeń" którego można zobaczyć na platformie YouTube. W tamtym czasie utwory IMEO pojawiają się w następujących rozgłośniach radiowych:

Polskie Radio 1 - audycja Adama Dobrzyńskiego "Nowa polska muzyka"

Radio Herdness - audycja "Dobre bo polskie"

Radio Sygnały - lista przebojów "Sygnalista"

Top Orbit - lista przebojów "Top Orbit"

W tamtym okresie w gazecie "Teraz Rock" pojawiła się również pozytywna recenzja na temat tego wydawnictwa.

W roku 2018 zespół planował wydanie kolejnej płyty, gdy w dniu 18'go czerwca zmarł Kazik. Był to ogromny cios dla wszystkich, którzy go znali. Ten moment był przełomowy dla dalszej pracy zespołu. Przez długi czas panowie próbowali się pozbierać. Zaczęli grać bez Kazia, ale wyraźnie jego brak dało się odczuć w klimacie zespołu. W międzyczasie z IMEO odszedł Maciek. Zaczęły się poszukiwania gitarzysty solowego oraz wokalisty/wokalistki. Ewelinę członkowie zespołu IMEO znali ze wspólnych event'ów na których występowała z innymi zespołami. W momencie, kiedy okazało się, że rozstała się z ostatnią kapelą, dostała z IMEO propozycję "nie do odrzucenia", aby dołączyć do składu. Ewelina tej propozycji oczywiście nie odrzuciła i tak otworzyła się nowa karta zespołu. Z gitarzystą solowym było nieco trudniej, gdyż Kazik, jako gitarzysta, postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Na szczęście na horyzoncie pojawił się Rafał i okazało się, że jest to idealne połączenie klimatu IMEO i wirtuozerii Rafała. W tym składzie, czyli Ewelina, Adam, Artur, Rafał i Darek nagrana została w 2022 EP'ka pt. "Lubię", w skład której weszło pięć kawałków. Po wydaniu tego mini albumu Artur zrezygnował z dalszej współpracy i jego rolę przejął wspaniały basista Sławek Kania. W tym składzie utworzone zostało w roku 2023 kolejne mini wydawnictwo pt. "Czerwone buty", zawierające 8 kawałków. Te dwa mini wydawnictwa złożą się na album "Czerwone buty" który otwiera nową erę zespołu IMEO.


Poprzedzają go cotygodniowe premiery poniższych singli


„Rewolucja” -31.08.2023 [ PREMIERA DOKŁADNIE W DNIU DZISIEJSZYM]

„Rozmowa” -07.09.2023

„Niezniszczalna” -14.09.2023

„Zazdrość” - 21.09.2023




Data 21 września to także data premiery najnowszej płyty zespołu !!!

Album ukaże się w wersji cyfrowej


Do tej pory muzyki zespołu można było posłuchać głównie na platformie YouTube. W roku 2023 zespół postanowił opublikować swoją muzykę również na platformach muzycznych typu Spotify, Tidal, Apple Music, iTunes, Deezer, Amazon music, etc.





 

 

https://www.facebook.com/imeo2015




Coś o każdym z członków zespołu


- Ewelina Czempińska

Wokalistka, frontmenka, iskra i natchnienie dla "niewiernych" , piękno, wdzięk i charyzma, co tu dużo mówić, ruszyła ten zespół. Ewelina znana i kochana we wszelakich kręgach związanych z muzyką... Swoją przygodę muzyczną rozpoczęła jako nastolatka, śpiewając w rockowo-popowych zespołach, biorąc udział w festiwalach i konkursach muzycznych. Przez ostatnie 10 lat prowadzi projekt duetowy z gitarą akustyczną, jak i udziela się w zespołach eventowych wykonując znane przeboje muzyki rozrywkowej w warszawskich restauracjach i pubach, jak i na imprezach prywatnych. Zainspirowana muzyką soul, blues, rock, pop największych zagranicznych artystów, tj.: Tina Turner, Cher, Michael Jackson, Amy Winehouse, jak i polskich wykonawców: Agnieszka Chylińska, Anna Wyszkoni, Czesław Niemen, śpiewa od najmłodszych lat kształtując głos, charyzmę i miłość do muzyki.



- Adam Ryczkowski

Miłość do muzyki od najmłodszych lat. Pierwszą gitarę w swoje ręce dostał jak miał 15 lat i od tamtej pory się z gitarą nie rozstaje... No może nie do końca jest to prawdą. Są krótkie przerwy na sen. Początkowo były przygody z różnymi młodzieżowymi zespołami, ale bez większych sukcesów. Potem długa przerwa, ale gitara wciąż w rękach i wciąż pilnie ćwiczenia były wykonywane. W okolicach 2012 zaczął uczęszczać na warsztaty muzyczne prowadzone przez Michała Stawarskiego w Nadarzynie. Tam poznał Maćka Chodzenia i po wielu przygodach w końcu skończyli w IMEO. Adam w zespole IMEO komponuje muzykę i tworzy teksty. Jest wielbicielem muzyki heavy metal, rock, blues i progresywnej. Jego ulubione kapele na polskim rynku to Dżem i Riverside. Jeśli chodzi o rynek zagraniczny to Pink Floyd, Avenged Sevenfold czy Dream Theater.


- Sławomir Kania

Od dziecka jakoś tak mnie ciągnęło do muzyki. Rodzice kupili mi akordeon, ale nigdy nie wysłali na lekcje... Jako nastolatek sprzedałem rower i kupiłem pierwsze pudło. Potem w średniej szkole grałem na basie w szkolnym zespole. Przed maturą sam poszedłem do szkoły muzycznej w klasie fagotu i kontrabasu. Wtedy też na 18 urodziny kupiłem sobie pierwszą basówkę w Bułgarii (wytwory z polskich sklepów muzycznych nie nadawały się do grania).

Tą muzyczna edukację przerwało mi Wojsko Polskie i tam też trafiłem do Zespołu Estradowego RADAR przy dowództwie wojsk rakietowych.

A potem nastały ciężkie czasy (stan wojenny i kryzys ekonomiczny), więc zacząłem grać, gdzie się dało za pieniądze. Zatrudniłem się z kapelą w STOMUR (Stowarzyszenie Muzyków Estradowych). Plus jakieś pojedyncze grania w kapeli bluesowo rockowej. Potem była długa przerwa na emigrację. Etap grania tylko na pudle dla siebie i znajomych. Po powrocie zatrudniłem się w firmie IKEA, w której kilku pracowników (m.in. Rafał Bieniek) utworzyło kapelę rockową. Ostatecznie, po różnych życiowych meandrach, trafiłem z Rafałem do IMEO i tak już wspólnie działamy.



- Rafał Bieniek

Historia jego przygody z muzyką jest dość przewrotna. Rafał wychowywał się na Warszawskiej Pradze i ćwiczył z zapałem sporty walki, zarówno w ringu jak i niestety poza nim. Wtedy to jego ciotka postanowiła znaleźć mu mniej inwazyjne zajęcie, w 1995 kupiła gitarę klasyczną i załatwiła lekcje podstaw o gitarzysty który na co dzień grał we... wspólnocie religijnej. Ponieważ Rafał bardzo lubił muzykę metalową oraz hard rock, szybko podchwycił temat starając się grać utwory swoich idoli takich jak - Metallica, Megadeth, Slayer, Black Sabbath, Jimi Hendrix. Cele były ambitne, a więc Rafał musiał dużo ćwiczyć, żeby mógł sprostać wyzwaniom. I tak oto zamiast spędzać większość czasu na ulicy, siedział długie godziny mozolnej pracy, cofając taśmę magnetofonową i uczył się riffów i solówek ze słuchu. Udało się też załatwić lekcje u dobrego gitarzysty blues - rockowego, gdzie Rafał uczęszczał przez ponad 2 lata poznając podstawy teorii muzyki i techniki bardziej zaawansowane. Efektem było założenie w 1997 pierwszej kapeli black metalowej - Wolfrider, który wydał jedno demo, zagrał kilka koncertów i się rozpadł. W następstwie Rafał grał potem w kilku różnych kapelach rocokowych, nawet jednej punkowej - Spitfire. Na początku lat 2000 z dawnego składu Wolfridera wyłoniła się kapela Sick Leech grająca techniczny, klimatyczny death metal, która też nagrała jedno demo i się rozpadła, a Rafał został wciągnięty przez wokalistę rockowej grupy Śrubka na gitarzystę. Zagrali parę koncertów, po czym Rafał ściągnął do Śrubki starego bębniarza i basistę Sick Leech, dzięki czemu Śrubka narodziła się na nowo w złotym składzie swojej świetności. Grali koncerty zarówno w klubach, jak i na imprezach plenerowych w całej Polsce, na ogół grając supporty przed większymi gwiazdami takimi jak Cool Kids of Death, Kobranocka czy nawet przed Szymonem Wydrą. Śrubka nagrała jedną płytę po czym się rozpadała. Dla Rafała nadeszły wolniejsze czasy dla muzyki, został w między czasie ojcem, grał dla przyjemności z przyjaciółmi sporadycznie koncerty, również covery. W między czasie Rafał pobierał przez 3 lata lekcje jazzu u tytułowanego jazz mana który studiował Jazz w Kanadzie. Efektem lekcji Rafał stał się muzykiem kompletnym. Z bardziej istotnych koncertów z tego czasu można wspomnieć granie przed Wanda i Banda w Warszawskim Korsarzu z kapelą Cream & Chocolate, która rozpadała się podczas pandemii. Z braku grania Rafał dołączył do tablicy ogłoszeń na Fejsbooku jako gitarzysta do wzięcia, skąd wyciągnął go Adam z IMEO. Po odejściu Artura - poprzedniego basisty IMEO, Rafał ściągnął Sławka, z którym grali razem w Cream & Chocolate. Poza graniem z IMEO, Rafał udziela się także jako muzyk sesyjny, kompozytor oraz nauczyciel gry na gitarze. Odnośnie do komponowania Rafał przytacza słowa Petera Steela z Type o' Negative - "muzyka jak gówno, musi się ze mnie wydobywać".

Styl gry Rafała nawiązuje do wymiataczy z lat 80. Idole, których wymienia to Eddie Van Halen, George Lynch, Yngwie Malmsteen, Randy Rhoads. Natomiast ceni sobie też grę Joe Satrianiego, Steve Vaia czy gitarzystów jazzowych takich jak Joe Pass czy Pat Martino. Poza instrumentalistyką, Rafał inspiruje się mocno muzyką barokową (Bach, Vivaldi, Corelli) oraz Jazzem (Charlie Parker, Oscar Peterson). Rafał stawia mocno na harmonię w utworze, często nawiązując do zasad muzyki poważnej - co w pewnym stopniu słychać w utworze Zazdrość IMEO.


- Darek Owczarzak

W IMEO od marca 2016 r. próbuje podawać rytm. Za perkusistę się nie uważa. Początki tzw. działalności muzycznej to rok 1985. Potem były przerwy i powroty do grania. Znawca i koneser rocka, hard rocka, wszelakiej muzyki dobrej oraz piękna płci przeciwnej. Do IMEO przyjęty po znajomości (na pewno nie z powodu swoich umiejętności). Któregoś pięknego dnia otrzymał telefon od Maćka Chodzenia (pierwszy wokalista IMEO), z którym miał przyjemność wcześniej grać, z informacją, że IMEO szuka perkusisty. Po zapoznaniu się z repertuarem, postanowił podjąć rękawicę i tak już zostało. Niewątpliwym sukcesem zespołu jest to, że wciąż z nim wytrzymujemy. Jego teksty wywołują salwy śmiechu kończące się niejednokrotnie bólami brzucha.



Informacje o utworach (tych nadchodzących i trochę przeszłych)


- Zazdrość

Autorem utworu i tekstu jest Rafał Bieniek. Zainspirował go przede wszystkim Facebook i komentarze pod postami IMEO. Został napisany dla tych którzy zazdroszczą wiecznie komuś czegoś.


- Rozmowa

Utwór powstał dawno temu i jego autorem jest Kazik Werner. Tekst został napisany przez Kazia Wernera i Adama Ryczkowskiego. Utwór jest balladą, o osobie która wciąż chce kochać, ale nie czuje się kochaną. To w pewnym sensie rozmowa z samym sobą i głośno wypowiedziane pytanie: odejść czy nie?

 

- Niezniszczalna

Utwór, którego autorem jest Adam Ryczkowski. Mówi o walce człowieka z nałogami i wyjściem z nich na prostą. Ostry rock'owy kawałek.



dzisiaj premiera




- Rewolucja

Ostry rock'owy kawałek skomponowany i napisany przez Adama Ryczkowskiego, mówiący o kobiecie, która chce coś zmienić w swoim życiu. Prowadzi życie z facetem, który znęca się nad nią i który sprawia, że przestaje mieć sama do siebie szacunek. Chce wyrwać się z szaleństwa takiego związku i podejmuje decyzje o zmianie. Następuje Rewolucja.


- Nie powiem nie

Lekki numer rock'owy, którego autorem jest Adama Ryczkowskiego. Mówi o tym „co zrobić”, żeby ukochana kobieta nie mówiła do swojego faceta "Nie". Bynajmniej nie jest to przepis na sukces, bo każdy facet musi znaleźć swój „zen” i metodę na swoją kobietę. Jest to raczej chęć pokazania, że jest to możliwe przy odpowiednich zabiegach.


- Rzeka wspomnień

Utwór napisany przez Adama Ryczkowskiego. Przyszedł taki moment, kiedy wyprowadziłem się z domu, w którym się wychowywałem od małego. Po wielu, wielu latach pojechałem na stare śmieci, żeby zobaczyć, jak to wygląda teraz. Tak mnie naszło. Wszystko wydało mi się inne, jakieś mniejsze i... nieekscytujące. Wspomnienia z przeszłości natomiast były kompletnie inne. To takie zderzenie postrzegania świata przez dzieciaka i dorosłego. Chciałem uchwycić ten moment w tekście tego utworu.


- To proste jest

Utwór napisany przez Adama Ryczkowskiego, ale zainspirowany riff'ami Rafała. Kawałek po prostu o jeżdżeniu na motocyklu. W sumie o frajdzie ruszania w trasę w ogóle, niekoniecznie na motocyklu.


- Czerwone buty

Utwór skomponowany przez Rafała Bieńka z tekstem Rafała i Adama. Jest to klasyczny kawałek rock'owy, lekko prześmiewczy o dziewczynach snujących się po dyskotekach w poszukiwaniu kawalera.


 
 
 
 
- Leżę

Utwór napisany przez Adama Ryczkowskiego. Jego przesłanie jest proste - dzisiaj leżę, żadnej roboty się nie dotykam. Każdy z nas ma od czasu do czasu taki dzień, w którym nic, ale to nic nie chce mu się robić. Ten kawałek powstał właśnie dlatego, że taki dzień nadszedł.





- Wiatr układa sny

Utwór skomponowany przez Adama Ryczkowskiego pod wpływem pięknej bezsennej nocy, blasku księżyca i spokoju ulicy którego tak rzadko doświadczamy.

 

 

 




 reszta teledysków dostępna na kanale IMEO


https://www.youtube.com/@imeo3995/videos

Komentarze

Nowsza Starsza